tichý blázni

Autor: Jakub Uher | 19.8.2011 o 9:00 | (upravené 19.8.2011 o 9:25) Karma článku: 4,02 | Prečítané:  1014x

Taliansky mysliteľ a básnik Arturo Graf raz napísal: ak chceš počuj spev svojej duše, obklop sa mlčaním. Určite každý z vás, ktorý čítate tento článok, aspoň raz v živote túžil alebo túži po chvíľke pokoja, chvíľke ticha, nech to je  z akéhokoľvek dôvodu zastaviť sa na pár okamžikov a uvažovať nad svojimi myšlienkami. Dokonca veľa ľudí ticho vyhľadáva vo svojich koníčkoch, či vo svojom povolaní, tak ako aj ja. Pokúsim sa objasniť svoje hoby, pri ktorom trávim čas v tichosti,  v kľude a hlavne v pokoji. Je ním rybačka.

 

Tejto aktivite sa venujem už od útleho detstva keď som chytal malé rybky v potoku, ktoré vybehli z pod prevráteného kameňa, až po dnešný deň keď pravidelne chodím posedieť k vode ukojiť svoju vášeň. Za to dlhé obdobie som sa stretol a spoznal s veľkým množstvom ľudí ktorý sa taktiež venujú rybárčeniu. Vždy keď som spolu s mojimi kolegami rybármi prehodil pár slov, neváhal som a začal som klásť otázky pre mňa najzaujímavejšie. Zaujímali ma a v mnohých prípadoch fascinovali odpovede na otázky typu: „prečo chodíte na ryby ? prečo vás to baví ? prečo tu trávite skoro celý svoj voľný čas ?  Stretol som sa s množstvom zaujímavých odpovedí, vždy som však usúdil priam jednotný záver, to čo nás všetkých spája je TICHO.

Je množstvo spôsobov lovu rýb, muškárenie, plávaná alebo klasická položená. Pri každej s týchto lovných disciplín rybári nemo pozorujú záber vodného živočícha. Určite dôvodov tichej rybačky je veľa, avšak všetci prišli k vode premýšľať, rozmýšľať nad dnešnou uponáhľanou dobou, nad svojimi starosťami prípadne usporiadať si myšlienky tak ako to robím ja. Zmeniť negatívne myslenie na pozitívne, motivovať sa k pozitívnemu mysleniu. Príroda, voda, a ak ste veľmi potichu dá sa vidieť aj množstvo zvieratiek všetkého druhu.  V tomto prostredí sa dá úplne zbaviť myšlienok na povinností z práce, starostí a podobne. Je to čas pre vlastné úvahy. myšlienky, čas na premýšľanie ako si zorganizovať svoj život. Preto tieto dôvody ja milujem tento pre mnohých ľudí nudný a nezaujímavý koníček. Po pri tom všetkom si užijete radosť z úlovku, jeho zdolávania a pre niektorých aj z jeho chuti.

Nechcem vás týmto článkom nahovárať aby ste si hneď zajtra kúpili výbavu za stovky či tisíce eur, ani by ste sa prihlásili do rybárskeho zväzu. Ale ak poznáte priateľa, ktorý sa venuje rybárčeniu, požiadajte ho, aby vás zobral na pár hodín so sebou. Ak nikoho takého nepoznáte, zoberte sa a vyrazte k vode, k jazeru, alebo k inému miestu ktoré je vášmu srdcu blízko a venujte pár chvíľ svojim myšlienkam. V týchto okamžikoch keď vám hlavou behá nezrátateľní počet úvah a myšlienok sa z vás stáva tichý šialenec.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?