Život nie je hra

Autor: Jakub Uher | 22.8.2011 o 21:15 | (upravené 22.8.2011 o 21:20) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  792x

Život nie je ako reality show, kde vám diváci posielajú hlasy aby vás posunuli ďalej k úspechu, ďalej k vytúženému víťazstvu. V realite sa pomalými krôčikmi k vysnívanému šťastiu musíme prebojovať sami, avšak nie vždy je to úplne jednoduché. Najmä keď sú pred nami dôležité okamihy rozhodovania.  

Určíte každá ľudská bytosti si prešla rozhodnutiami ktoré vôbec neboli jednoduché, a dodnes nevie či boli správne, alebo to boli najväčšie omyly v živote. Myslíme, uvažujeme „mal som to spraviť inač! ", „nemal  som to robiť", „načo som myslel keď som to robil" takto sa ľudia najčastejšie obviňujú, keď spomínajú na minulosť a cnie sa im za tým všetkým čo pred tým „nesprávnym" rozhodnutím mali.

V takýchto ťažkých chvíľach si treba spomenúť na vieru v Boha, pán Božko vidí všetky naše dobré či zle skutky, ktoré konáme počas našej kľukatej cesty životom. Pri každom našom rozhodnutí stoji nad nami a dozerá na naše rozhodnutia. Vo veľa prípadoch sa pohrávame v mysli s myšlienkou, že práve pri mojom rozhodnutie boh žmurkol a nevidel čo som spravil, a preto to nemohlo byť to správne rozhodnutie.

Nech si každý tvrdí svoju pravdu, všetko sa deje z určitého dôvodu, pán Božko  má s nami všetkými vždy len tie najlepšie úmysly. Stoji pri nás, venuje sa nám, drží nás za ruku a vedie po tom správnom chodníčku, na konci ktorého je to vytúžené šťastie. Počas tej cesty si mnoho vytrpíme, zažijeme nezrátateľný počet sklamaní, veľa neprajníkov nám hádžu pod kolena polená, na ktorých si pekne poobíjame kolená. Obité kolená sú jazvy ktoré po dosiahnutí cieľa počítame s radosťou.

Pri rozhodovaní to nie je ako s počítačovou hrou, kde ste sa dostali do situácie, v ktorej sa rozhodovalo či v hre uspejete alebo nie. V počítačových hrach je to veľmi jednoduché, stlačíte klávesu F5,  pre automatické uloženie a môžete isť aj do najväčšej prestrelky. Avšak v  živote to tak nechodí, nik vám nedá možnosť vrátiť sa spať na miesto a čas v ktorom vám bolo úžasne, a „nesprávne" rozhodnutie vykonať úplne iným spôsobom.  Je len a len na vás akým smerom sa poberiete, v ťažkých životných rozhodnutiach. Na každý vás krôčik sa mlčky prizerá pán Božko, a vždy s čistej úprimnosti vedie ku vytúženému šťastiu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre deti milionárov: Tisíc eur je psychologická hranica

Používať ju môže iba ten, čo má na tisíceurové mesačné členské, pozerať sa ale môže každý, hovorí JURAJ IVAN.

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi.

SVET

Rakúski voliči rozhodujú o novej hlave štátu

Rakúšania si vyberajú medzi Norbertom Hoferom a Alexandrom Van der Bellenom.


Už ste čítali?